Ettevõttest

AS Klaasimeister peamiseks tegevusvaldkonnaks on ehitusmaterjalide tootmine. Peamiseks tegevusalaks on klaaside töötlemine:
  • lõikamine – lehtklaas, lamineeritud klaas, tulekindel klaas

  • töötlemine – erinevad servalihvid, avade puurimine, CNC freesimine

  • karastamine ja kuumutamine; Heat Soak Test – paksused 4-15 mm, max suurused 3210 x 6000 mm, s.h ka pehmepinnaline klaas

  • lamineerimine – PVB kile – autoklaav meetod, max suurus 2800 x 6000 mm, max kaal 1000 kg

  • siiditrükk – max suurus 2000 x 4000 mm

  • Digi-trükk klaasile

  • taustvärvimine – toimub roller-coating meetodil – mis on kiire ja efektiivne; serva trükk

  • klaaspakettide tootmine – lihtsatest 2 kordsetest klaaspakettidest kuni keeruliste eriprojektideni SG lahendused jms


AS Klaasimeister klientideks on juhtivad klaasfassaadide tootjad ja paigaldajad, erinevad vaheseinte ja piirete tootjad Rootsis, Soomes, Norras, Baltimaades ja ka Eestis. Eksport moodustab ca 80% kogutoodangust.
Tootmiseks vajaminev tooraine (klaas, mastiksid jne.) ostetakse peaaegu kõik välisturgudelt. Tähtsamad hankijad asuvad Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas ja Luksemburgis.
Kasutame maailma suurimate tootjate klaase: Guardian, AGC, Euroglas, Pilkington

Ettevõte on asutatud 1997. aastal Tartus, eesmärgiga toota energiasäästlikke ja kvaliteetseid avatäiteid ühiskonna kiire arengu hüvanguks. Firma asutajateks on Eesti eraisikud ja ettevõte baseerub kohalikul erakapitalil. Tegemist on tootmisettevõttega, mille tootmisüksus paikneb Harjumaal Kose vallas Kolu külas. Ettevõttes töötab 90 inimest. Ettevõtte kasv on olnud viimase 20 aasta jooksul  kiire, kasvanud on nii toodang kui ka käive.

Järjest rohkem hakatakse tähelepanu pöörama energiasäästule. Energiatootmine kallineb pidevalt ja seetõttu suurenevad ka inimeste kulutused energiale. Tänapäeva normidele mittevastavate avatäidete kaudu on soojakaod suured, seetõttu on loomise hetkest alates AS Klaasimeister pidevalt investeerinud tänapäeva tipptehnoloogiasse ja omab käesoleval ajal kõige uuemat ja kaasaegsemat tehnoloogiat klaaspaketi tootmiseks ning klaasi karastamiseks Skandinaavias. Tehnoloogiliselt kõrge tase on võimaldanud ettevõttel pidevalt arendada ja täiendada firma tooteportfelli, eesmärgiga pakkuda inimestele parimat lahendust energiasäästlike avatäidete osas.